Oświetlenie obozowiska nocą to nadanie niesamowitego klimatu. Jeśli wybierasz się na wycieczkę z nocowaniem lub kemping jedną z najważniejszych rzeczy, o których nie musisz zapominać, jest źródło światła. Latarki są świetne  ale to nie jedyne źródło światła, którym możesz oświetlić swój camping. Rzućmy okiem na kilka różnych rodzajów świateł.

OŚWIETLENIE ŚWIĄTECZNE

Lampki choinkowe są na tyle wszechstronne, że mogą być używane przez cały rok. Są również dość spektakularne w oświetleniu twojego campingu. To powiedziawszy, w lesie zwykle nie ma gniazdek elektrycznych, więc jeśli zamierzasz używać w tym celu lampek świątecznych, upewnij się, że masz takie, które są zasilane bateryjnie. Jeśli chcesz być nieco kreatywny, dlaczego nie udekorować nimi wszystkiego na campingu?

CZOŁÓWKI LED

Latarki czołowe to świetny sposób na oświetlenie campingu. Ich przenośność i kompaktowy rozmiar oznaczają, że można je łatwo spakować i przenosić w dowolne miejsce. Światła LED w reflektorach zużywają mniej energii, co oznacza, że ​​baterie działają dłużej niż w innych formach oświetlenia, które nie mają żarówek LED. Ponieważ są noszone na głowie, twoje ręce są wolne, aby zrobić wszystko, co musisz zrobić.

POCHODNIE

Jeśli szukasz odrobiny nostalgii, dlaczego nie rozświetlić campingu pochodniami. Jeśli zdecydujesz się ich użyć, zabijesz dwie pieczenie na jednym ogniu, że tak powiem. Zawarty w nich olejek cytronelowy odstraszy komary, a płomień oświetli Twoje pole namiotowe. Tylko uważaj, żeby nie wznieciły żadnego pożaru. Te latarki świetnie nadają się również do wyznaczania granic Twojego campingu.

OŚWIETLENIE TAŚMOWE LED

Jeśli szukasz kreatywnego sposobu na oświetlenie na kolejną wyprawę na camping, właśnie ją znalazłeś. Oświetlenie taśm LED to zasadniczo małe diody LED, które zostały ułożone w wodoodpornej folii. Zwykle przychodzą na szpuli i są świetnym sposobem na doświetlenie dowolnej przestrzeni – nawet campingu. Te światła są niedrogie i wystarczająco jasne, aby oświetlić Twój kemping, ale nie tak jasne, żeby Cię oślepiły.

 

LATARNIA ŚWIECOWA

Wydaje się, że wielu turystów preferuje ten bardziej romantyczny rodzaj oświetlenia. Latarnia świecowa może być zawieszona na drzewie lub postawiona na stole obozowym. Zapewnia ciepłą, przyjemną atmosferę podczas gier i rozmów przy stole piknikowym. Do wyboru jest kilka rozmiarów, które palą się do 12 godzin przy użyciu świec z wosku pszczelego.

LATARNIA DEKORACYJNA

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój kemping jest oświetlony i stylowy, możesz sprawdzić online kilka japońskich lampionów na baterie. Korzystanie z tego rodzaju światła może być znacznie bezpieczniejsze w porównaniu z rzeczywistym ogniem i nie musisz się martwić, że zapali się podczas wędrówki lub w śpiworze. Lamki LED mają dłuższą żywotność baterii, więc są wysoce zalecane.

Oświetlenie obozowiska nocą

Kiedy jedziesz na camping, jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz mieć, jest sposób na oświetlenie campingu w nocy. Twoje ognisko może stanowić główne źródło światła, ale co zrobić, gdy musisz wyjść poza granice campingu lub wejść do namiotu? Chodzi o to, że światło nie zawsze musi być wyłącznie funkcjonalne, może też być kreatywne. Baw się trochę ze swoimi opcjami oświetlenia, a wkrótce Twój kemping zostanie oświetlony stylowo, a Ty też będziesz się lepiej bawić ze światłami.

Wszystkie światła, o których dziś przeczytałeś tutaj, można łatwo znaleźć w Internecie. Jakie inne kreatywne opcje oświetlenia możesz wymyślić? Jest ich całkiem sporo, to tylko niewielka próbka tego, co możesz znaleźć, jeśli naprawdę dobrze poszukasz.